Маскування вишок мобільного зв'язку ‖ Корисні статті від експертів ‖ BRISMA Group

Мобільні оператори в зв’язку з активним будівництвом приймально-передавальних базових станцій ховають радіорелейні антени, намагаючись обдурити місцевих жителів, щоб вони їх не запідозрили. Наприклад, при установці конструкції на неї надягають спеціальні кожухи і фарбують в колір будівель, щоб її не було видно з землі, – це найпростіший спосіб камуфляжу. У світі навіть є компанії, що спеціалізуються на виробництві камуфлирующих контейнерів для вишок мобільних операторів.

Нерідко стільникові компанії забезпечують режим інкогніто за допомогою ліхтарних стовпів, псевдомлинів, церковних дзвіниць і інших найнеймовірніших інсталяцій. Або ж, надихнувшись практикою західного світу, антени маскують під рослини, та так, що здалеку неможливо зрозуміти, живе воно чи просто декорація.

Для довідки! Спроби маскування стільникових веж родом з американського Денвера. Близько 30 років тому там стали будувати для них оболонки у вигляді дерев, які складно відрізнити від справжніх. До 2013 р йшлося вже про декілька тисяч подібних інсталяцій по всій країні.

Але чому мобільні оператори йдуть на таку хитрість? Постійне розширення покриття стільникових мереж призводить до негативного ставлення громадян: ще б пак, з моменту появи мобільних точаться розмови стосовно шкідливого впливу електромагнітного випромінювання, яке генерують базові станції. І скажімо, що такий настрій населення не безпідставний, адже наукове співтовариство і ВООЗ класифікує частоти радіохвиль як «можливо канцерогенні».

У зв’язку з цим зростає невдоволення місцевих жителів. Вони скаржаться на безпричинні головні болі і постійну слабкість, підвищену стомлюваність і ряд інших симптомів, яких до монтажу базової станції не було. Особливо люто люди протестують проти будівництва вишок біля своїх осель, на дахах багатоповерхівок, поліклінік, шкіл і дитячих садків, адже в такому випадку небезпека електромагнітного випромінювання однозначно зростає в рази.

Імовірно в міру впровадження 5G кількість радіорелейних антен буде збільшено в 3 рази, що погіршує ситуацію! Крім того, з появою нових частотних діапазонів системи стануть більш складними, а їх габарити (цілком можливо) зростуть. Саме тому маскування вишок мобільного зв’язку вже стала буденністю. Так що озирніться навколо уважніше: цілком можливо, що вас оточує більше базових станцій, ніж здається на перший погляд!

Запишіться на безкоштовну консультацію в 1 клік

У Вас залишилися питання? Нагадуємо, отримати персональну консультацію з екологічної експертизи житла від нашого провідного експерта можна абсолютно безкоштовно. Заповніть форму прямо зараз, і ми зв'яжемося з Вами протягом 30 хвилин!

    Відправляючи заявку ви даєте свою згоду на обробку ваших персональних даних